#3 RECENZE: Milenec z temnot – J. R. Ward [Dark Lover]

Ahoj,

dnes jsem si pro Vás připravila recenzi na jednu takovou ne úplně klasickou upířinu. Všichni si asi představujeme upíry něco na způsob Vlada Draculy, ti romantičtější z nás v něm vidí spíš Edwarda ze Stmívání. Ale shodneme se na tom, že klasická představa upíra je monstrum, vraždící lidi aby z nich vysálo krev, které nemůže vyjít na denní světlo, bojí se kříže a nesnáší česnek. Nebo aspoň něco na tenhle způsob.

Ale co když je to trošku jinak, co když existují upíři, kteří nepijí lidskou krev, žijí mezi námi a válčí proti jiným temným stvořením? Přesně takový svět nám představuje spisovatelka J. R. Ward.

Autor: J. R. Ward
Originální název: Dark Lover
Série: Bratrstvo černé dýky
Díl: 1
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2010
Počet stran: 464

Anotace:
Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech. Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů. 


Moje shrnutí:

  Jak už jste si mohli přečíst v anotaci, hlavními postavami knížky jsou elitní upíří válečníci, členové Bratrstva černé dýky, kteří chrání upíří rasu před členy Vyhlazovací společnosti, tzv. „bezduchými“. Vůdcem Bratrstva je poslední čistokrevný upír Wrath, jeden z nejděsivějších upírů v Caldwellu, který se dobrovolně vzdal svého nároku na trůn a zasvětil celý svůj život boji za záchranu svého druhu.

  Vyhlazovací společnost vytvořil Omega, postava podobná ďáblu, která chce zničit celou upíří rasu na planetě.

   A že se tedy jedná o naprosto nelítostný boj o život se hned v úvodu knížky přesvědčí Darius, další člen Bratrstva, který požádá Wratha o pomoc. V Caldwellu totiž žije jeho dcera Beth, míšenka, jejíž matkou byla lidská žena. Darius požádá Wratha o pomoc při její přeměně. Každý upír se totiž narodí jako „člověk“, až ve svých cca 25 letech projde proměnou, při které se musí napít krve od opačného pohlaví svého druhu a stane se z něho plnohodnotný upír. Wrath je jediný, kdo Beth při proměně může pomoci díky tomu, že je posledním čistokrevným upírem na planetě a v krvi mu nekoluje ani kapička lidské krve.

   Wrath tuto žádost v první chvíli odmítne, ale když Darius v zápětí zemře, rozhodne se Beth vyhledat a postarat se o ni. Je to dcera jednoho z jeho „bratrů“, je tudíž nutné, aby nezůstala bez ochrany a v pořádku prošla proměnou. Akorát při této záchraně rozhodně nepočítá s tím, že mu Beth okamžitě zamotá hlavu. A ke všemu se mu ještě začne motat pod nohama Bethin ctitel Butch O’Neal, detektiv Caldwellské policie, který považuje Wratha za vůdce gangu a překupníka drog.

   Butche se Wrathovi podaří zneškodnit, ale ve vztahu s Beth je bezradný.. Až do okamžiku, kdy se mezi něj a Beth postaví bezduší. V tu chvíli má hned jasno – bude Beth chránit až do roztrhání těla

Můj názor:

   Jak už jsem nastínila v úvodu, nejedná se o klasickou upířinu, tak jak ji známe z jiných knížek. Taky to ale není prvoplánová romantika. Právě naopak, jedná se o poměrně drsný příběh, který je prolnut romantickými, až chvílemi dost erotickými pasážemi. 

   Ale rozhodně doporučuji všem, které knížka zaujala, si ji rozhodně přečíst. Je velice čtivá, prolínají se zde dvě dějové linky – upíři vs Vyhlazovací společnost. Takže pokud máte rádi upíry a zároveň i romantiku, směle do čtení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *