#1 Oblíbenosti: Bioderma Sébium

Jelikož už spoustu let bojuji s akné, tak jsem se rozhodla Vám trošku přiblížit, co mi v tomto boji velmi pomáhá. Do budoucna plánuji ještě další články na toto téma, ale dnes jsem se rozhodla zaměřit jen na část své péče o pleť a pouze na jednu konkrétní značku kosmetiky, která mi celý boj s akné velmi zpříjemňuje.

Po vyzkoušení většiny produktů, které na problematickou pleť můžete koupit v drogerii, jsem vyrazila do lékárny s tím, že když nepomohla drogerka, tak v lékárně snad najdu něco, co mi pomůže. A našla jsem.

Bioderma je značka, která celkově cílí na různé typy a problémy pleti. Já bych konkrétně chtěla v tomto článku zmínit produkty z řady Sébium, které jsou tedy zaměřeny na problematickou pleť s akné. Přesněji tedy čistící gel, micelárku a pleťové sérum. A jelikož s akné jsou často spojeny i nevzhledné pigmentové skvrny, tak jsem se rozhodla vyzkoušet i pero z řady White Objective.

Sébium Gel Moussant

čisticí gel Bioderma Sébium Gel Moussant je určený pro důkladné a zároveň šetrné čistění smíšené a mastné pleti. Gel je složený z nedráždivých látek a jeho čisticí základ neobsahuje mýdlo, proto je pokožkou velmi dobře snášen a nedráždí oči. Tento jedinečný přípravek obsahuje patentovaný komplex Fluidactiv, který jemně pokožku čistí a účinně reguluje tvorbu kožního mazu. Po použití čisticího gelu Bioderma Sébium Gel Moussant bude vaše pleť dokonale vyčištěná bez ucpaných pórů a výskytu přebytečného mazu. Přípravek je hypoalergenní, bez parfemace.

Tento gel byl vlastně hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla tuto řadu od Biodermy vyzkoušet. Přečetla jsem si na něj na internetu tolik kladných recenzí, že jsem ho chtěla sama vyzkoušet. Jestli je to opravdu takový zázrak, jak všichni píší.

A ano, i já se přidávám k těm, kteří na čistící Gel Moussant nedají dopustit. V lékárně jsem rovnou sáhla po tom největším 500ml balení a jsem nadšená. Musím tedy zmínit, že gel používám s čistícím kartáčkem na obličej. Pleť mám krásně jemnou, díky kartáčku nemám pocit, že by potřebovala ještě dál dočistit (což často někteří lidé v recenzích zmiňovali, že je nutné). Jediné, co bych gelu vytkla je, že poměrně málo pění. To mě na začátku používání trošku zarazilo. Ale na účinnost to nemá žádný vliv. A dále bych chtěla upozornit, že gel malinko vysušuje, což mi ale přijde u produktů na problematickou pleť celkem běžné. Nevysušuje ovšem tolik, jako jiné gely, které jsem na čištění pleti vyzkoušela.

Pokud tedy uvažujete nad vyzkoušením  alespoň jednoho produktu řady Sébium na problematickou pleť a nevíte, který z celé nabídky vyzkoušet, tak jednoznačně doporučuji tento gel.

Sébium H2O

Bioderma Sébium H2O micelární voda pro smíšenou a mastnou pleť čistí pleť do hloubky, zbavuje ji nečistot a přebytečného mazu, aniž by pleť vysušovala. Obsahuje aktivní látky, které čistí pleť do hloubky a tvorbu mazu regulují díky patentované složce Fluidactiv® . Bioderma Sébium H2O micelární voda je dobře snášena a nedráždí oči, nezpůsobuje tvorbu komedonů. Je bez alkoholu a bez barviv.

Musím hned na začátek přiznat, že vlastně vůbec nevím, podle čeho se pozná dobrá micelárka. Nebo co by se u ní mělo vlastně hodnotit, i když jsem jich už pár vyzkoušela a dokážu říct, které mi třeba vůbec nevyhovovaly.

První věc, které si totiž u micelárky všímám je to, zda na pleti „nelepí“. To je podle mého velký nešvar a najít přesně takovou „nelepivou“ je celkem složité. Takže podle mého měřítka „lepivosti“, tato micelárka od Biodermy prošla na výbornou.

Další faktor, který se často hodnotí je, zda se s ní dají odlíčit oči. To u této micelárky tedy je asi největší kámen úrazu. I když výrobce tvrdí, že nedráždí oči, tak podle mého názoru v očích neskutečně štípe. Ale dokážu jí to odpustit, protože jsem si již u jiných micelárek zvykla, na nemožnost odlíčení voděodolného make-upu (konkrétně gelové oční linky podle mého pohledu nezvládne asi žádná). Tudíž mám doma na poličce stejně ještě dvoufázový odličovač očí.

Takže konečný verdikt zní – velmi příjemná micelárka, se kterou si ovšem bohužel neodlíčíte oči. Doporučuji na dočištění pleti po použití výše zmíněného čistícího gelu. Lehce vysušující efekt asi nemusím znovu zmiňovat.

Sébium Pore Refiner

Bioderma Sébium Pore Refiner pleťové sérum je vynikajícím pomocníkem v péči o problematickou pleť. Stahuje póry, zjemňuje a vyhlazuje pleť. Po použití séra bude vaše pleť jasnější, jemnější a bez rozšířených pórů. Má lehkou texturu, která se rychle vstřebává. Sérum zlepšuje vzhled pleti, reguluje kvalitu kožního mazu a zabraňuje opětovnému ucpávání pórů.
Bioderma Sébium Pore Refiner je také vynikající jako podkladový krém pod make-up. Obsahuje jemnou parfemaci, je hypoalergenní a nekomedogenní.

Musím říct, že ze všech zmíněných produktů jsem u tohoto séra zaznamenala téměř okamžitě efekt. Opravdu hned po pár použitích jsem viděla, že mám pleť krásně hladkou, póry méně viditelné (ne tedy 100% všechny, ale velkou část) a celkově mi přišlo, že celý můj obličej vypadá mnohem „zdravěji“. Jen bych tedy chtěla upozornit na informaci o možnosti použití jako podklad pod make-up. Ano, sérum tím, jak pleť vyhladí, je pod make-up velmi příjemné, ale bohužel jsem zaznamenala, že ale pleť malinko vysušuje. Takže bych nedoporučovala ho používat samotné, ale v kombinaci s lehkým hydratačním krémem (o tom, který používám já si povíme někdy příště). 

White Objective lightening pen

Pero Bioderma White Objectiv výborné pro lokální aplikaci. Složka W.O. aktivně bojuje proti hnědým pigmentovým skvrnám a zabraňuje jejich opětovné tvorbě. Zaručuje tak optimální zesvětlování pleti. Kyselina glykolová, kterou pero White Objective obsahuje, pomáhá odstraňovat silně pigmentové buňky, a tak snižuje množství hnědých skvrn. Tento aplikátor navíc nabídne ochranu proti UVA a UVB záření. Pleť jej velmi dobře toleruje, a tak se nemusíte bát jakéhokoliv podráždění.

Toto pero jsem si nechala až na konec proto, že není z řady Sébium, ale White Objective. V lékárně jsem po něm sáhla proto, že mi po akné na pleti zůstalo celkem hodně pigmetových flíčků. Asi bych to nenazvala uplně pigmentovými skrvnami, i když v některých partiích jsou tyto flíčky celkem velké a velmi viditelné.

Musím ovšem upřímně říct, že jsem z tohoto produktu celkem rozpačitá. Ano, pár flíčků už se mi podařilo odstranit. Možná jsem čekala rychlejší efekt, který se tedy opravdu nedostavil. Opravdu to nějakou dobu trvá, než skvrnka zmizí, musí se pravidelně pořád kolem dokola přetírat a s tím spokojená úplně nejsem. Zvolila jsem variantu pera, i když řada White Objective nabízí několik různých produktů na odstranění pigmentových skvrn, protože mám na obličeji opravdu jen malé flíčky, kterých jsem se chtěla zbavit. Jenže toto pero má 5ml a při frekvenci 2 namazání denně, rychlosti jakou se skvrny odstraňují (v řádech týdnů) a ceně kolem 400,- Kč si nejsem vůbec jistá, jestli ta investice za to vůbec stojí.

Mé konečné hodnocení řady Bioderma Sébium je velmi kladné. Asi jsem konečně našla něco, co mé pleti opravdu dělá dobře. Sice se mi stále malinko akné dělá, ale už opravdu v minimálním měřítku. A myslím si, že za to může právě Bioderma, že je má pleť mnohem hezčí a zdravější.

Už jsem výše zmiňovala skutečnost, že produkty na problematickou pleť často vysušují a nejinak je tomu i u Bioderma Sébium kosmetiky. Už jsem se setkala s produkty na problematickou pleť, po kterých jsem se ve své kůži necítila vůbec příjemně a měla jsem pocit, že mám místo obličeje vysušenou rozinku. Takže jsem nadšená, že Bioderma řada Sébium vysušuje jen malinko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *