Vítejte +moje plány a předsevzetí pro rok 2018

Ahoj všichni!
vítám vás na svém novém blogu. Už dlouhou dobu jsem měla v hlavě myšlenku, že bych začala psát blog a tak jsem se rozhodla do toho pustit. Asi zcela neoriginálně jsem si pro svůj start vybrala začátek nového roku, ale jelikož tento blog je součástí mých novoročních předsevzetí, tak to rovnou spojím dohromady i s prvním článkem.

Abych se hned v úvodu představila, jsem pětadvacetiletá holka z jihu Čech. Od dětství mě velmi bavily knížky, ráda jsem utíkala před světem do říše fantazie a postupem času jsem se stala velkou knihomolkou, která miluje knihy, zvířata, kosmetiku, módu a celkově všechno, co k holčičímu životu patří.

Proto na mém blogu budete moct do budoucna najít články z různých kategorií, které mě zajímají. Asi úplně nejvíc se bude jednat o knihy, ale nechci předbíhat. Jelikož sama ještě úplně přesně nevím, kam budu chtít s tímto blogem přesně směřovat. I tak doufám, že se vám tady bude líbit.

Jak jste již z názvu článku poznali, chtěla bych zde zmínit i svá předsevzetí pro rok  2018. Nebudu tvrdit, že se mi předsevzetí daří každoročně plnit, to rozhodně ne. Proto si myslím, že by mi mohlo pomoci je zveřejnit letos i zde. Znáte to, co je psáno, to je dáno… A navíc tím, že jsem je zveřejnila takto, budu mít snad větší motivaci je splnit.

1) Mým předsevzetím číslo jedna je přihlásit se a být přijata na VŠ. Ano, možná si řeknete, proč se hlásím až teď, když už je mi 25 let. Asi jsem potřebovala víc času a po maturitě jsem úplně nevěděla co a jestli vůbec chci studovat dál. Teď už jsem starší a už vím, že VŠ vystudovat rozhodně chci a rozhodla jsem se pro to udělat vše, co bude v mých silách.

2) Mým dalším předsevzetím je víc cestovat. Posledních několik let jsem necestovala prakticky vůbec, mé cesty se omezovaly pouze na výlety po ČR. Proto bych chtěla od letošního roku začít cestovat mnohem víc, je spousta zemí, které bych chtěla navštívit a snad se mi to aspoň párkrát povede i v roce 2018.

3) Moje třetí předsevzetí se týká mého největšího koníčku, kterým je čtení. Proto jsem se pro letošek rozhodla zapojit do Knižní výzvy, kterou už několikátý rok po sobě pořádá Ells ze Světa nadpřirozena (článek o tom si budete moct přečíst v nejbližších dnech). Pro rok 2018 jsem si stanovila za cíl, přečíst 60 knih. Trošku se bojím, že je to moc. Ale mám pocit, že poslední dobou čtení hodně zanedbávám a ráda bych to napravila.

4) A mým 4 a zároveň posledním předsevzetím je pravidelné publikování článků na tomto blogu. V minulosti jsem se o blogování už pokoušela, ale nějak se mi nedařilo dodržovat pravidelnost a nějaký systém. Proto jsem se rozhodla to letos zkusit znova a tentokrát už to doufám vyjde.

Asi jste si všimli, že je můj seznam předsevzetí poměrně krátký. Je to tak, protože mám pocit, že čím méně cílů si pro rok 2018 zvolím, tím větší šanci mám je splnit. Přijde mi nesmyslné si sepsat seznam 15 předsevzetí, protože je mi úplně jasné, že bych nesplnila ani půlku. Proto jsem si zvolila jen ty pro mě nejdůležitější body, na které bych se chtěla zaměřit.

A jaká předsevzetí jste si pro rok 2018 zvolili vy? Nebo si předsevzetí do nového roku nedáváte protože se vám třeba jako mě nedaří je plnit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *